لیبل های کاغذی انواع مختلفی دارند از قبیل (گلاسه،نیمه گلاسه،مات)  این برچسب ها بصورت رول در ابعاد و چیدمان مختلف موجود است و بسیار کم هزینه تر از سایر برچسب ها هستند.تنوع رنگی دارند (آبی ، قرمز ، بنفش و ... )

  موارد استفاده :

  برچسب جهت انبارداری

 برچسب بارکد محصولات

 برچسب قیمت محصولات کالاها

 برچسب پلاک مشخصه کالا

 برچسب جهت بسته بندی و کارتن و ...   

 

 

 

  • لیبل متال Metal Label

 لیبل متال بصورت رول در ابعاد و چیدمان مختلف موجود می باشد.ریبون مناسب برای این نوع لیبل رزین یا سوپر رزین میباشد.لیبل متال ضد خش می باشد.برچسب های متال دارای رنگ نقره ای می باشند.اینگونه برچسبها از نوعی آلیاژ فلز ساخته شده است و مقاوت زیادی از نظرکشیدگی دارند دردمای بین 40 - درجه سانتیگراد و 220 + درجهسانتیگراد،تمام خواص خود از جمله چسبندگی را حفظ می کند.بیشترین مصرف این لیبل ها در بخش لوازم خانگی،لوازم خودرو و الکترو موتورها می باشد.

برچسب یا لیبل PVC پی وی سی در واقع در مواردی که لیبل کاغذی کارایی ندارد،استفاده می شود.این برچسب ها حالت پلاستیکی دارند،تا 80 درجه سانتیگراد حرارت و گرما را تحمل می کنند،دارای مقاومت از نظر کشیدگی هستند،در مقابل عوامل محیطی مانند باد و باران و گرمای آفتاب و مواد شوینده مقاوم هستند.

 کاربرد لیبل پی وی سی در بخش های لوازم خودرو و لوازم خانگی و دارو سازی می باشد.این لیبل  دارای انواع مات و براق می باشد و ضد آب هست،ریبون مناسب برای این نوع لیبل ریبون رزین یا وکس رزین می باشد،بر روی بسته بندی محصولاتی که در معرض رطوبت هستند وبر روی دستگاه ها و اموال اداری بعنوان برچسب اموال و یا پلاک مشخصه دستگاه یا در سازمان انتقال خون و آزمایشگاه ها استفاده می گردد.

  •  لیبل شفاف Transparent

 بصورت رول در ابعاد و چیدمان مختلف موجود می باشد.این برچسب ها بی رنگ بوده و از هر دو طرف،نوشته های روی آن مشخص می باشد.

   موارد استفاده :

    در شرکت های ساخت شیشه

    روی کارت ضمانت محصولات الکترونیکی

    این گونه برچسب ها بیشترین مصرف را در بخش خودرو دارند و اصولاَ روی شیشه خودرو استفاده می شوند.

 

                        

  • لیبل امنیتی security

 این برچسب های امنیتی در زمینه های امنیتی و گارانتی محصولات استفاده می شوند و بعد از چسباندن به محصول به هیچ طریقی قابل کندن نیستند میتوان به جای برچسب اموال هم از آن ها استفاده کرد.

 

                       

  •  لیبل اموال Asset Label

 برای اموال سازمان ها و شرکت های بزرگ استفاده می شود و از نظر جنس ضخیم می باشد.

  •  لیبل پشت متال Back Metal Label

ریبون مورد استفاده به روی این لیبل رزین و سوپررزین می باشد،لیبل پشت متال بسیار پرچسب می باشند و دارای خاصیت چسبندگی بسیاربالایی هستند، برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.این لیبل ها  رابرای چسباندن به روی سطوح چرب و روغنی (جاهایی که به روغن آغشته می باشد) به کار می برند و همچنین به روی تایر بکار برده می شوند.

 

 

 لیبل ووید VOID در زمینه گارانتی استفاده دارند و از نظر کشیدگی مقاومت بالا و حرارتی تا 80 درجه سانتی گراد را تحمل می کنند و دو نوع شطرنجی و نقره ای می باشد.

  شطرنجی : این نوع VOID هنگامیکه به محصول چسبانده می شود،زمان جدا شدن،لیبل به صورت شطرنجی جدا شده و قسمتی از لیبل روی محصول باقی می ماند و برچسب غیر قابل استفاده ی مجدد می گردد.

 نقره ای : این نوع برچسب ها وقتی به محصول چسبانده می شوند،زمان جدا شدن،کلمه ی VOID به صورت انگلیسی روی محصول باقی می ماند و لیبل غیر قابل استفاده مجدد می گردد.

 

          

  • لیبل حرارتی Thermal Label

  این برچسب ها به صورت حرارتی بوده و نیازی به ریبون برای چاپ ندارد و بیشتر در بخش پوشاک بکار می روند که در مکانیزه کردن سیستم های فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد، این رول ها بصورت سفید و رنگی هستند .

 

  

تگ لیبل امنیتی در بحث های RFID مورد استفاده قرار میگیرند.این برچسب ها دارای مدار مغتاطیسی بوده و در فروشگاه و انبار برای جلوگیری از سرقت و بیرون بردن غیر مجاز کالا استفاده می کنند،البته این امر منوط به نصب سیستم های دزدگیر جلوی درب خروجی انبار یا فروشگاه می باشد.در ابعاد و چیدمان مختلف موجود می باشد.

           

  • لیبل تایوک Tywac Label

 لیبل تایوک یا پارچه ای در دو مدل براق (stain) و معمولی (مات) می باشند.این گونه لیبل ها داری چسب نمی باشند و به هیچ عنوان پاره نمی شوند،ریبون مناسب برای چاپ گرفتن بر روی این لیبل ریبون وکس رزین می باشد،این لیبل ها از الیاف مصنوعی و الیاف پارچه ای به صورت فشرده ساخته شده است.این نوع لیبل ها در صنایع نساجی (بعنوان لیبل دستورالعمل شستشو) ، خودروسازی ، صنایع الکترونیکی و در سیمپیچی این نوع وسایل کاربرد زیادی دارند.

                  

  • لیبل لایه شونده اموال

لیبل لایه شونده بصورت رول در ابعاد و چیدمان مختلف موجود می باشد. 

 موارد استفاده : بعنوان برچسب امنیتی بر روی دستگاه ها و اموال اداری بعنوان برچسب مقاوم برای شماره گذاری و شناسایی آنهاقابلیت چاپ در چاپگرهای برچسب را دارند و می توان اطلاعات متغییر را بر روی آنها چاپ کرد.از نظر نوع جنس بسیار ضخیم تر از دیگر لیبل ها می باشند.

          

  • لیبل اصالت تلفیقی داتیس

برچسب اصالت تلفیقی،لیبلی است که تلفیق برچسب اصالت سلامت و لیبل فارسی می باشد،به این دلیل از برچسب اصالت تلفیقی استفاده می شود که به جای استفاده از 2 لیبل و انجام 2 بارالصاق از یک لیبل استفاده کرده و یکبار هم الصاق صورت می گیرد که هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی می شود.برچسب اصالت سلامت  2 * 4 cm سایز استاندارد و مورد تایید سازمان غذا و دارو می باشد وهمچنین لیبل های اصالت در سایزهای 47*20و 50*40 استفاده می شود این لیبل اصالت با بالاترین کیفیت در کوتاه ترین  زمان و با پایین ترین قیمت چاپ برچسب  و برای شرکت سفارش دهنده ارسال می گردد.این لیبل برای کلیه محصولات دارویی،آرایشی ، بهداشتی و  غذایی استفاده میگردد.

   

 بعنوان برچسب اصالت کالا و یا خدمات توسط تولید کنندگان یا واردکنندگان استفاده میشود.بصورت رول در ابعاد و چیدمان مختلف موجود می باشد.این نوع برچسب را میتوان بجای برچسب اموال هم استفاده کرد.این گونه برچسب ها در بحثهای امنیتی و گارانتی محصولات استفاده می شوند و معروف به برچسب گچی بوده. همچنین بعد از چسباندن به محصول به هیچ طریقی قابل کندن نیستند و در صورت  سعی به کندن این نوع لیبل ها خرد می شوند که بیشتر برای گارانتی محصولات الکترونیکی استفاده میشوند.

   

  اسکرچ پوششی امنیتی می باشد که از ترکیب موادی خاص تهیه می شود . از اسکرچ معمولا جهت پوشيده نگاه داشتن اطلاعات محرمانه استفاده مي شود. امروزه استفاده از اسکرچ(پوشش امنیتی) بر روی کارت های شارژ تلفن همراه، کارت های قرعه کشی، لیبل های اصالت و موارد مشابه امری متداول است. اين ليبل بصورت دولايه بوده ، یک لایه شفاف لیبل مانند و مرکب اسکرچ بر روی آن و معمولا با زمينه اي برنگ نقره اي یا مشکی تولید می شود. روی لایه اسکرچ طرح های مختلفی قابل چاپ می باشد که معمولا به شكل گوره خري(زبرا) يا پلنگي میباشد. لیبل اسکرچ باید دوخصوصیت اصلی ذیل را دارا باشد: اولاً با خراش ناخن یا وسیله دیگری براحتی ازبین برود،دوماً مطالب یا شماره زیر اسکرچ حتی با تابیدن نور شدید از پشت آن قابل دیدن نباشد. در بدنه ليبل برش هاي امنيتي خاصي ايجاد ميشود تا هنگام سوء استفاده و کندن آن، ليبل پاره شود.اين كار از سرقت اطلاعات زير ليبل بدون خراشيدن اسكرچ جلوگيري مي كند.

  

      

 

ریبون رزین Resin

 ریبون رزین کیفیت چاپ بالایی دارند و بیشتر برای چاپ بر روی لیبل های متال،پی وی سی و تایوک استفاده می گردند.البته از این نوع ریبون ها در چاپ بر روی لیبل های دیگر هم می توان استفاده کرد. 

ریبون وکس Wax

ریبون وکس بیشترین استفاده را روی لیبل های کاغذی را دارد و مقاومت چندانی از نظر پاکشوندگی ندارد و درمقابل سایش و شستشو وشرایط محیطی مقاومت چندانی ندارند.

                                    

 ریبون وکس رزین Wax Resin

ریبون وکس رزین از لحاظ مقاومت و کیفیت چیزی ما بین ریبون وکس و رزین می باشند و کیفیت چاپ بر روی انواع لیبل ها را دارا می باشد.

ریبون سوپر رزین Super Resin

 ریبون سوپر رزین برای مصارف خاص به کار میرود،بیشتر برای چاپ روی لیبل اموال و پی وی سی به کار گرفته میشود و در مقابل شوینده های قوی مقاومت بیشتری دارند.

                     

 

تجهیزات بارکد وRFID

درباره ما

اولین ارائه دهنده تجهیزات بارکد،لیبل پرینتر،بارکدخوان و هند هلد در ایران