دستگاه چاپگر لیبل یا لیبل پرینتر چیست ؟

برای بازدید از محصولات لیبل پرینتر روی  کلیک کنید.

لیبل پرینتر،چاپگر بارکد،بارکد پرینتر،پرینتر لیبل،لیبل زن وچاپگر برچسب بارکد نام های متفاوت دستگاه چاپگر لیبل پشت چسب دار می باشند.این دستگاه ها برای فرایند چاپ بر روی برچسب هایی که به صورت رول تولید شده اند طراحی شده است.با استفاده از لیبل پرینتر می توان اطلاعاتی نظیر اسم مجموعه،لوگو،بارکد و... را طراحی و چاپ نمود.لیبل پرینتر ها از نظر نوع و کارایی به دو دسته بارکد پرینتر های رومیزی و صنعتی تقسیم می شوند.

با استفاده از پرینترهای لیبل زن میتوان لیبل های مختلف و دلخواهی برای اجناس طراحی کرد تا مصرف کننده ها و فروشنده ها بتوانند به راحتی به اطلاعات کالا دسترسی داشته باشند.پس مورد استفاده ی این پرینترها بیشتر در حیطه ی صنعت و کارخانه ها می باشد.

از اساسی ترین تفاوت های این دو نسخه از پرینترهای لیبل زن میتوان به توان کارایی آن ها اشاره کرد.جالب است بدانید پرینترهای لیبل زن در فرایند چاپ هرگز از جوهر استفاده نمی کنند.این پرینترها از ماده ای به نام ریبون تغذیه می شوند.ریبون نوعی جوهر مخصوص است که برای هر نوع لیبل نوع مخصوصی از آن مورد استفاده قرار می گیرد.ریبون ها از نظر شکل ظاهری مشابه هم هستند ولیکن با توجه به مواد تشکیل دهنده آن دارای کاربردهای متفاوتی می باشند که این امر موجب اختلاف قیمت آن ها نیز می گردد.ریبون انواع مختلفی خواهد داشت،که مختصرا می توان به انواع آن اشاره کرد: ریبون های وکس،وکس رزین،رزین،سوپر رزین. لیبل پرینترها بر اساس اندازه ای که عرض هد(head)دستگاهشان جا داشته باشد توانایی و قابلیت چاپ دارند.

لیبل پرینتر رومیزی یا Desktop Barcode perinter :

لیبل پرینتر های رومیزی از جنس پلاستیک با کیفت بالا ساخته شده اند و بدنه دستگاه در برابر ضربه شدید مقاوم نبوده و هد دستگاه با توجه به نوع کارایی در برابر گرد و غبار حساس می باشدو برای چاپ لیبل در تیراژ پایین طراحی شده است.لیبل پرینتر های رومیزی بیشتر در محیط های اداری و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرند.

لیبل پرینتر صنعتی یا Industrial Barcode perinter :

لیبل پرینتر های نیمه صنعتی و صنعتی از جنس آلمینیوم قالب گیری شده می باشد و بدنه دستگاه در برابر ضربه مقاوم بوده و هد دستگاه برای محیط های صنعتی طراحی شده،گرد و غبار بر روی هد دستگاه تاثیری نخواهد داشت و برای چاپ انواع لیبل در تیراژ بالا طراحی شده است.

بارکد پرینتر های قابل ارائه در برند های : 

                                                                                                                                           www.zebra.com                     

 

                                                                                                                                    www.tscprinters.com                 

      

                                                                                                                           www.postektechnologies.com           

 

                                                                                                                                       www.bixolon.com