بارکد خوان یا بارکد اسکنر Barcode Scanner

برای بازدید از محصولات بارکد خوان روی   کلیک کنید.

بارکدخوان و بارکدها همواره در هر فروشگاه،اجاره اتومبیل،مسافرت های هوایی،خدمات صنعتی،بیمارستانی و... مورد استفاده قرار می گیرد.

بارکدها بیش از یک سری خطوط و فضای خالی بر روی هر محصول می باشند.تجهیزات بارکد خوان به کسب و کارها این اجازه را می دهد تا اطلاعات هر محصول را ردیابی نمایند،در نتیجه سبب افزایش بهره وری و بازدهی می شود. شما می توانید با آموزش نحوه کارکرد بارکد و همچنین چگونگی استفاده موثر از دستگاه بارکدخوان فرآیند کسب و کارتان را بهبود ببخشید.

دستگاه بارکد خوان خطوط سیاه و سفید بارکد را توسط نور قرمز اسکن می کند که سپس به متن متناظر آن بارکد تبدیل می کند.به طور خاص،سنسور موجود در بارکدخوان،نور منعکس شده از سیستم روشنایی (نور قرمز) را تشخیص می دهد و یک سیگنال آنالوگ را تولید می کند که به رمزگذار فرستاده می شود.رمزگشای این سیگنال را تفسیر می کند و با بررسی رقم آخر آن را تأیید می کند و سپس به متن تبدیل می کند.

متن های ایجاد شده توسط بارکد اسکنر به سیستم نرم افزار کامپیوتر ارسال می گردد.اطلاعات بدست آمده شامل هزینه ها،تعداد محصولات فروخته شده و محصولات موجود می گردد.از آن جا که بارکدخوان ها متنوع هستند و قابلیت های متنوعی دارند،برخی از آن ها به دلیل فاصله خواندن و ظرفیت حجم کاری برای صنایع خاص مناسب هستند.

انواع بارکد خوان

بارکدخوان همراه

بارکد خوان همراه به بهترین وجه در اماکن بزرگ استفاده می­ شود که در آن لازم است کاربر اشکال و یا اندازه های مختلف را اسکن کند و یا با اپراتور (سیستم انبارداری یا حسابداری) فاصله دارد مانند انبارهای بزرگ که باید بارکد خوان در فواصل مختلف جا به جا شود.این نوع بارکد خوان ها در واقع مانند یک PDA یا کامپیوتر جیبی عمل می کنند و اطلاعات را مستقیماً درون خود ذخیره می کنند. برخی از آنها به اینترنت متصل شده و قابلیت های یک گوشی را نیز دارند با این تفاوت که تکنولوژی اسکن آنها پیشرفته است.

بارکدخوان با سیم

این نوع اسکنر به طور مستقیم به یک ایستگاه کاری تعریف شده از طریق کابل متصل است و بسته به نوع اتصال از ترکیب کابل های مختلف استفاده می­ کند.در حال حاضر محبوب ترین نوع،USB است اما گزینه های دیگری مانند PS/2, AT/XT, RS232 و غیره نیز در دسترس می­ باشد.بارکد خوان های باسیم ارزانترین نوع بارکد خوان هستند.

بارکدخوان بی سیم

بارکد خوان بی سیم اجازه می دهد تا کاربر با انتقال اطلاعات اسکن شده به دستگاه خود از طریق بلوتوث و یا WIFI،تا حد شعاع بی سیم پیش برود.این نوع بارکد خوان ها به نوبه خود به طور مستقیم به ایستگاه های کاری تعریف شده متصل هستند.

 

بارکدخوان های قابل ارائه در برندهای: